
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Min Input Voltage | 2.6 V |
| Output Current | 2.1 A |
| Output Voltage | 50 V |
| Operating Supply Voltage | 50 V |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Channels | 2 |
| Quiescent Current | 10 nA |
| Synchronous Rectifier | No |
| Topology | Flyback, SEPIC |
| Switching Frequency | 2 MHz |
| Max Input Voltage | 50 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Min Output Voltage | 2.6 V |
| Max Output Voltage | 50 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Function | Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down |
Stock: 11
Distributors
pcbx
Unit Price$10.15325
Ext.Price$10.15325
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $10.15325 | $10.15325 |
| 10 | $8.68810 | $86.88100 |
| 25 | $8.13043 | $203.26075 |
| 50 | $7.60856 | $380.42800 |
| 100 | $7.12009 | $712.00900 |
